Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozite firme inactive
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozite firme inactive

Intr-un material, d-na Roxana Neagu afirma ca "... firmele inactive au obligatia de a plati orice impozit prevazut de Codul fiscal...". Daca firma este inactiva de la infiintare, care ar fi aceste impozite?
Din cate stiu aceasta speta se refera la societatile care, desi sunt inactive, au emis facturi altor societati- in cazul acesta firma inactiva plateste impozitul aferent si tva .
Pai, in acest caz, nu ar fi ceva activitate?