avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita urgent
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita urgent

am cisticat in procesul pe fond suspendarea la executarea si azi am pierdut apelul si continua acum executarea dar eu am o ipoteca pe casa din 2008 pe suma de 80000 se poate sa mi scoata casa la licitatie si sa nu se tina cont de aceasta suma sa plateasca ipoteca???
Cel mai recent răspuns: gemilia , utilizator 01:23, 22 Ianuarie 2012
Casa se vinde la licitatie si va acoperi o parte din datorie iar pt diferenta, ramaneti datori.
Sau ipoteca e pusa pt o datorie si sunteti executat pt alta datorie?
da casa e scoasa pentru o datorie e vorba de 2000 euro luati cu contract de imprumut la notar si de la o alta pers am luat 80000 euro cu ipoteca se poate scoate casa la licitaie si sa nu tina cont de ipoteca de 80000?
Nu exista aceasta posibilitate. Daca se va ajunge la vanzarea la licitatie, se va acoperi intai suma de 80000 de euro care e garantata si daca raman bani, ii va lua persoana cu 2000.
Pentru ca nu cred ca ap se va vinde la licitatie cu peste 80000 de euro, puteti face contestatie la executare, aveti nevoie de avocat

am facut contestati si fondul l-am cistigat si partea advesa a facut recurs si l-am pierdut deci continua licitatia dar mi-e frica ca nu tine cont de ipoteca de 80000

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imobil scos la licitate urgent gemilia gemilia am luat un imprumut in 2008 dela o pers suma 80000 euro cu contract de ipoteca la notar, tot in 2008 diferenta de o luna am luat de la alta persoana 2000 euro ... (vezi toată discuția)
A doua licitatie gemilia gemilia am luat un imprumut in 2008 dela o pers suma 80000 euro cu contract de ipoteca la notar, tot in 2008 diferenta de o luna am luat de la alta persoana 2000 euro ... (vezi toată discuția)
Cum este procedura de executare silita in cazulunui credit restant cu ipoteca imobiliara? mariusmihai76 mariusmihai76 am un credit ipotecar cu cu ipoteca sunt in urma cu plata ratelor si banca ma ameninta ca voi fi dat la executori,ce se va intampla acum si cat dureaza ... (vezi toată discuția)