avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 329 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 394
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 394

Buna ziua!Pentru declaratia 394 aferenta semestrului 2 an 2011,se foloseste vechiul program de raportare,si se depune la ghiseu insotit de discheta,sau exista o noua varianta pentru aceeasi perioada?Multumesc
Cel mai recent răspuns: miraj , utilizator 11:47, 22 Ianuarie 2012
Se foloseste varianta folosita in semestrul 1/2011, insotita de discheta-la sectorul 5.
Am inteles ca la sectorul 4 394 se primeste doar salvata pe CD. O zi buna.
cum pot sa introduc manual un furnizor in D394 ?
care sunt pasii?
ca am incercat sa adaug un furnizor care nu vrea sa mi-l ia din programul de contabilitate , si nu mi-l salveaza daca il introduc in declaratie manual ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 394 ang10 ang10 Buna ziua! Cum se depune declaratia 394, pe 25.01.2012, se foloseste formularul vechi sau a aparut forma de pdf, si cum se salveaza pe discheta sau CD? din ce ... (vezi toată discuția)
Declaratie rectificativa SfetcuArabela SfetcuArabela Buna ziua, Pt. luna decembrie 2011 am introdus in D300 si D394 o factura care nu trebuia introdusa deoarece este pt. o alta firma. Am doua intrebari? 1) ... (vezi toată discuția)
mod completare d394 brinzaru brinzaru In cazul in care D394 e nevoie sa fie facuta manual (deci ne existand posibilitatea de preluare dintr-un program de contabilitate) incarcarea se poate face ... (vezi toată discuția)