avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto2012 - masina cumparata inainte de 2008
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto2012 - masina cumparata inainte de 2008

daca am o masina din .inainte de 2008 care am cumparato de afara si am platit taxa auto acum 2 ani , daca vr sa o vind mai e nevoe sa plateasca taxa auto 2012 noul proprietar?
Cel mai recent răspuns: ContSters234567 , utilizator 14:42, 22 Ianuarie 2012
Daca taxa a fost achitata ,cumparatorul nu mai plateste taxa .
Ultima modificare: Duminică, 22 Ianuarie 2012
ContSters234567, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto 2013 Darius_babel Darius_babel Buna seara! Am o nelamurire legata de noua taxa de mediu 2013. Am un Logan fabricat in 2005. Eu l-am cumparat de la al 2-lea proprietar in septembrie 2007, ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla daca masina nu a fost declarata la politie cristinamary cristinamary Buna ziua, Am nevoie de putin ajutor privind situatia unei masini. Aceasta a fost luata in leasing de catre proprietar in 2008(ultima rata leasing). S-a ... (vezi toată discuția)
Taxa auto platita si recuperata de fostul proprietar mariusmarian2000 mariusmarian2000 Ce fac daca fostul proprietar a recuperat taxa dupa ce a vandut masina? Caz in cauza: Am cumparat masina in ianuarie 2013. La inmatriculare, am fost la fisc ... (vezi toată discuția)