Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... eliberare adeverinta buletin
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

eliberare adeverinta buletin

Buna ziua,este legal ca primarul sa nu dea adeverinta de buletin daca ai datorii la bugetul local?Va multumesc!
Cred ca nu este legal, dar se procedeaza asa.... Faceti cerere in scris, specificati la ce va trebuie respectivul document si vedeti ce va raspunde.
Categoric nu este legal. Primarul se gandeste mai mult la completarea bugetului local prin colectarea de cat mai multe taxe si impozite, fara a pune in primul rand intrarea in legalitate a cetatenilor sai. Explicatii primarului cum ca se apropie alegerile si nu-l veti putea vota cu un act de identitate expirat.
Punct ochit, punct lovit. In apropierea alegerilor vor fi tot felul de binevoitori care vor dori sa-i ajute pe cei cu actele expirate sa intre in legalitate. Recomand tuturor sa profite de acest lucru pentru a-si rezolva problemele legate de actele de identitate.