Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 394
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 394

daca eu sunt platitor de tva in declaratia 394 la vanzari se trec si facturile emise catre neplatitorii de tva
eu stiu ca doar facturile emise catre platitorii de tva.
daca esti platitor de tva facturezi cumva fara tva la cei neplatitori de tva(neinregistrati)?
deci..
Corect cum a fost scris si mai sus daca Dvs sunteti platitor de tva si facturati catre un neplatitor de tva in declaratia 394 nu se inregistreaza aceasta factura numai cele catre platitori de tva .