Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cont la banca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cont la banca

Sunt o firma noua srl care are ca activitate vanzare catre populatie mancare pentru cani, pisici, etc
Eu nu fac facturi, platesc la furnizori cu bani ches.
Este obligatoriu de a avea cont la banca ?
Daca nu aveti facturi mai mari de 5000 lei la furnizori puteti alege sa nu aveti cont la banca.
Va multumasc pentru informatie.
Maxim 5000 lei se refera la plata fiecarei facturi ( pot fi mai multe facturi intr-o zi ) sau la suma totala de plata intr-o zi.
Se refera la o factura mai mare de 5000 lei.
valeriurv a scris:

Maxim 5000 lei se refera la plata fiecarei facturi ( pot fi mai multe facturi intr-o zi ) sau la suma totala de plata intr-o zi.

Valoarea maxima pe care o puteti plati cash la furnizori diferiti este de 10000 lei / zi.