avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 231 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... suspendare CIM crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

suspendare CIM crestere copil

O salariata intra in concediu ingrijire copil pana la 2 ani. Copilul implineste 2 ani pe 25.01.2012. Suspendarea include data de 25.01.2012?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:30, 27 Ianuarie 2012
mihaela_1968 a scris:

Asa am procedat, dar la inregistrarea in Revisal nu-mi da voie sa trec data reluarii activitatii 26, ci 25. Sper sa nu am probleme cu ITM.


Intr-adevar, data de 25.01.2012 este data incetarii suspendarii .. insa data efectiva de reluare a activitati este data de 26.01.2012 ..

Asadar, in REVISAL veti trece data sfarsit suspendare = 25.01.2012.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical dupa concediu crestere copil anymaryh anymaryh Buna seara! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: o salariata caruia ii inceteaza ccc in data de 3 martie 2012, incepand cu 4 martie ar trebui sa ... (vezi toată discuția)
Revenire dupa concediu crestere copil in revisal eleodor-popescu eleodor-popescu Buna ziua. Am nevoie de un raspuns urgent O salariata are contractul de munca suspendat pentru CCC in intervalul 19 oct 2010- 26 aug 2012. Salariata si-a ... (vezi toată discuția)
Revenire din cic + lichidare la zi Loredana_84 Loredana_84 O salariata doreste lichidarea la zi, cu prima zi in care revine din concediu crestere copil. Pentru revenirea din CIC am intocmit un act aditional de revenire ... (vezi toată discuția)