Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... suspendare CIM crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

suspendare CIM crestere copil

O salariata intra in concediu ingrijire copil pana la 2 ani. Copilul implineste 2 ani pe 25.01.2012. Suspendarea include data de 25.01.2012?
Va multumesc!
mihaela_1968 a scris:

Asa am procedat, dar la inregistrarea in Revisal nu-mi da voie sa trec data reluarii activitatii 26, ci 25. Sper sa nu am probleme cu ITM.

Intr-adevar, data de 25.01.2012 este data incetarii suspendarii .. insa data efectiva de reluare a activitati este data de 26.01.2012 ..

Asadar, in REVISAL veti trece data sfarsit suspendare = 25.01.2012.