Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... REZILIERE CONTRACT
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

REZILIERE CONTRACT

Am o nelamurire: un furnizor a reziliat contractul cu noi pe motiv ca a fost incheiat pe perioada determinata si a ajuns la termenul scadent. In acelasi timp noi mai avem de platit catre ei o restanta. Suma nu este mare si o putem plati. Noi dorim sa continuam colaborarea. Ei ne-au informat ca pana nu achitam restanta contractul nu isi inceteaza efectele. Putem sa ne prevalam de aceasta interpretare pentru a continua colaborarea sau contractul este reziliat indiferent daca platim sau nu restanta.
Nu prea sunt suficiente date, dar nu cred ca folosindu-va de o restanta a dvs. catre furnizor il puteti obliga sa continue o colaborare pe care el vrea sa o incheie.
ContSters239118, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~