Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hotarare recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hotarare recurs

Buna seara
Stimati domni va rog sa imi spuneti si mie :
-cum pot intra in posesia unei hotarari judecatoresti pronuntata in recurs ,avand in vedere ca nu se mai trimit partilor(si nu am timp sa merg la proces),iar dosarul va merge catre de fond?
-care sunt taxele si prcedura de intrare in posesia acesteia?

Va multumesc
adriano2001, utilizator
Mergeti la arhiva instnatei si solicitati eliberarea unei copii legalizate de pe hotararea respectiva ... se plateste o taxa judiciara de 2 lei si un timbru judiciar de 0,15 lei.