avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor pentru un bolnav
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor pentru un bolnav

Scriu in numele unei colege. Baiatul ei de 22 ani a fost diagnosticat cu linform malign - non hochkin cu celule T. A primit 10 tratamente de kemoterapie, dar starea lui sa agravat. Ar trebui sa primeasca un alt tratament - transplant de celule stem. Tratamentul costa 200.000.000 lei vechi. Sunt posibilatati, ca si Casa de Asigurari sa contribuie in plata tratamntului? De unde mai putem cere bani pentru tratament?
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 18:16, 1 Februarie 2012
Incercati sa luati legatura cu ONG-urile si Asociatiile care se implica foarte mult in astfel de probleme si poate gasiti si ajutor material in afara de sustinerea morala si psihica.
[ link extern ]
[ link extern ]
Multa santate.
L.C.
desdemona96 a scris:

Scriu in numele unei colege. Baiatul ei de 22 ani a fost diagnosticat cu linform malign - non hochkin cu celule T. A primit 10 tratamente de kemoterapie, dar starea lui sa agravat. Ar trebui sa primeasca un alt tratament - transplant de celule stem. Tratamentul costa 200.000.000 lei vechi. Sunt posibilatati, ca si Casa de Asigurari sa contribuie in plata tratamntului? De unde mai putem cere bani pentru tratament?



Exista in cadrul programelor nationale de sanatate "Subprogramul de transplant de celule stem hematopoietice periferice si centrale"Luati legatura cu Casa de Sanatate pt. a afla prin care unitati sanitare se desfasoara acest program si pt. alte detalii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spitale... medici... românia ContSters325926 ContSters325926 Acum doua luni,am simtit odurere intercostala,durere care se tot accentua si am mers la medlife...minau pus diagnostic de :nevralgie intercostala,dupa doua ... (vezi toată discuția)
Buna seara. as dori sa stiu ce drepturi suplimentare prevazute ... oprita oprita Buna seara. As dorii sa stiu ce drepturi suplimentare prevazute de lege au persoanele diagnosticate cu neoplasm. concedii. invaliditate, etc. pe timpul ... (vezi toată discuția)
Ajutor banesc pentru interventii chirurgicale filipioan46 filipioan46 Doresc un ajutor din fonduri europene pentru operatie de coloana.1.Cum pot obtine acest ajutor.numarul meu de tel. 0749849355. va multumesc. (vezi toată discuția)