Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Diurna interna 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Diurna interna 2012

Buna seara, ma puteti ajuta cu informatia despre valoarea deductibila a diurnei interne? multumesc!
Suma cheltuielilor cu indemnizatia de deplasare acordata salariatilor pentru deplasari in Romania si in strainatate, este deductibila la determinarea profitului impozabil in limita a de 2,5 ori nivelul legal stabilit pentru institutiile publice, in baza prevederilor art. 21 alin. (3) lit. b) din Legea 571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare,
Diurna legala este 32.50 lei.