Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical in REVISAL:
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical in REVISAL:

Va rog sa-mi confirmati faptul ca un CONCEDIU MEDICALnu trebuie raportat in REVISAL.Am citit HG 500/2011 care la art.3,al .2 litera h-unde se precizeaza clar ca nu trebuie raportat in cazul concediilor medicale,dar imi este teama sa nu cumva sa gresesc.Mii de multumiri.

Nu se raporteaza in Revisal conf HG 500/2011 se inregistreaza "perioada si cauzele de suspendare a contractului individual de munca, cu exceptia cazurilor de suspendare in baza certificatelor medicale".
Daca legea prevede ca in REVISAL nu se opereaza suspendarea c.i.m. ca urmare a uni concediu medical, atunci nu aveti cum sa gresiti in neinregistrarea acestora in registru ....
Va multumesc frumos