Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Un SRL cu actvitatea suspendata ce declaratii trebuie ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Un SRL cu actvitatea suspendata ce declaratii trebuie sa depuna pentru 2011

Suspendarea activitatii este inregistrata la registrul comertului din 01.02.2011,am primit aprobarea pentru regim derogatoriu prin iunie 2011 si am inteles ca tot mai trebuie sa depun niste declaratii care tin de sfarsitul anului 2011 ,chiar daca aceasta societate nu a avut nici o zi de activitate de la infiintarea ei in 2008.
Poate sa va ajute informatiile de la adresa [ link extern ]
Trebuie depusa declaratia anuala privind impozitul pe profit (101) si o declaratie pe propria raspundere a administratorului, care inlocuieste bilantul si din care reiese ca nu s-a desfasurat nici o activitate de la infiintare pana la 31/12/2011.
Multumesc !