Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul prenatal si concediul postnatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul prenatal si concediul postnatal

Buna ziua va rog sa-mi raspundeti la o intrebare despre concediul prenatal si postnatal. Sotia unui amic si-a luat concediu prenatal de 78 de zile iar concediu postnatal ar ramane de 48 de zile din cele 126 legal. Ce se intampla in cazul in care nasterea intarzie si raman mai putin de 42 de zile minim legale de concediu postnatal? Va multumesc anticipat
Nu se intampla nimic, in CCC puteti intra incepand cu a 43-a zi de nastere a copilului