Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... as dori un raspuns, va rog
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

as dori un raspuns, va rog

lucrez la o firma (SC SINDSERV SA )care presteaza servicii pt o agentie de furnizare a energiei electrice, momentan nu dau nume concrete,astept un raspuns,dar va rog sa ma indrume cineva unde as putea sa ma adresez;
in domeniul unde lucrez pt. aceeasi munca prestata, cei care sunt angajati la agentia de furnizare sunt retribuiti cu peste 150.00 lei(cea mai mica suma)iar cei de la firma unde lucrez cu 670.00-as dori sa imi spuneti daca vise pare uman acest lucru.
Exista o lege care poate sa imi dea un raspuns, as putea sa comunic cu cineva, pt. gasirea unei solutii,va rog foarte mult
legal , fiecare firma isi face propriile politici salariale. ce puteti face este sa faceti cunoscuta situatia in media....
este o solutie la care m-am gandit, cam neplacuta,nu am mare incredere nici in presa,avertizari au fost facute in presa locala,au fost primite cu o mare nepasare din partea firmei respective,si o mare nepasare a fost si este si din partea agentiei de furnizare a energie electrice(din surse sigure sc electrica sa plateste pt fiecare salariat angajat de la sind serv o suma in valoare de 3400.00),nu am cuvinte sa cataloghez aceasta situatie, este ceva (inca o data) umilitor si o mare nesimtire, si asta numai pt. simplu fapt ca eu, nu am avut bani sau legaturi mai stranse pt. a fi angajata ( la vremea respectiva) la agentia de furnizare, unde dupa parerea mea ar trebui sa se numeasca "agentia familiala de furnizare a energiei electrice"