Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand poate iesi la pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand poate iesi la pensie?

Buna ziua. Am o intrebare:
Cand poate sa iasa la pensie o persoana de sex feminin, incadrata in munca (invatamant) incepand cu 01.09.1980?
Poate sa se pensioneze la implinirea varstei de 60 de ani .
Multumesc.
Precizati luna si anul nasterii.
cazacuioana a scris:
Poate sa se pensioneze la implinirea varstei de 60 de ani .

Serios? :beta:

@atenahex

Precizati data nasterii, raspunsul pe care l-ati primit este gresit.
02 septembrie 1957