Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intrebare despre o datorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intrebare despre o datorie

buna ziua

am si eu o problema...

am fost cu o femeie, am locuit in concubinaj...

am ajutat-o cu o suma de bani pt ca ea sa plateasca o datorie, fara vreo chitanta, am facut unele imbunatatiri in apartamentul ei, unde am locuit (unele ea, unele eu),am acolo mobilier pe numele meu, il mai pot lua?
daca ajungem la instanta se poate executa silit? si-a trecut apt pe numele fiului ei si ea numai are nimic pe numele ei..

nu am martori, dar daca ii "fabric", ma ajuta cu ceva?

mai pot recupera ceva in acest caz?
greu insa lucrurile care sunt pe numel dvs puteti sa le recuperati.
referitor la celelate pe langa ca ar fi greu de dovedit mai dureaza si foarte mult ca si timp asa ca nu cred ca merita efortul.