Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrari contabile la contract cesiune
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrari contabile la contract cesiune

Va rog sa ma ajute cineva!!! #-o
In urma unei cereri de rambursare TVA de catre cedent, acesta in baza contractului de cesiune creanta a cedat catre cesionar o creanta in suma de 180.000 lei, reprezentand majorari,penalitati si debite.Cum fac inregistrarile contabile atat la cesionar cat si la cedent#-o
ptr.t.Simona. Multumesc mult,o zi buna.