Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... materiale publicitare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

materiale publicitare

Buna ziua,

Legea 31/1990, la art. 74 precizeaza faptul ca
(1) In orice factura, oferta, comanda, tarif, prospect si alte documente intrebuintate in comert, emanand de la o societate, trebuie sa se mentioneze denumirea, forma juridica, sediul social, numarul din registrul comertului si codul unic de inregistrare.(...)
3) In documentele prevazute la alin. (1), daca acestea provin de la o societate cu raspundere limitata, se va mentiona si capitalul social, iar daca ele provin de la o societate pe actiuni sau in comandita pe actiuni, se vor mentiona atat capitalul social subscris, cat si cel varsat.

Materialele publicitare gen pliante / flyere se incadreaza la documentele ''intrebuintate in comert'' dupa cum mentioneaza alin 1 al art. 74 ?
cosmina1, utilizator