Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stabilire salariu de baza asistent medical, angajat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stabilire salariu de baza asistent medical, angajat in anul 2012

Buna seara!
In vederea stabilirii salariului de baza, pentru un asistent medical care se angajeaza in 2012, la un cabinet medical scolar aflat in subordinea primariei utilizam prevederile HG nr.150/1999? In cadrul institutiei nu este functie similara.
Multumesc
HG nr.150/1999 a fost abrogata de Legea nr.330/2009, lege-cadru privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice care la randul ei a fost abrogata de Legea nr.284/2010 - Lege - Cadru privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice .