Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime in munca

sunt functionar public si asi dori sa-mi spuneti care-i legea care impune introducerea cuantumul vechimii in munca in salariul de baza?Va multumesc.
Lege-cadru nr.330 din 5 noiembrie 2009 privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice abrogata prin Legea nr.284/2010 - LEGE - CADRU privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice
si de ce am salariul de baza cu vechime 25% numai 854 lei (de baza) ca politist local ? VA MULTUMESC si sa vi se implineasca toate dorintele!