Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... VECHIME IN SPECIALITATE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

VECHIME IN SPECIALITATE

multumesc pentru raspuns
multa sanatate si insanatosire grabnica

timp de 2 ani un angajat a beneficiat de ingrijire copil si contractul de munca a
fost suspendat, vi se pare logic ca aceasta perioada de 2 ani sa fie vechime
in specialitate?
Aceasta perioada este asimilata stagiului de cotizare si este considerata vechime in munca.
In urma ultimelor modificari aduse prin OUG nr.124/2011 legislatiei in materie, CCC este considerat si vechime in specialitate ...

Intr-adevar, suna anormal ca o astfel de perioada sa fie considerata vechime in specialitate in conditiile in care c.i.m. sau raportul de serviciu este suspendat.