Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale INFINTARE SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

INFINTARE SRL

MA PUTETI AJUTA CU TOTI PASII PE CARE TREBUIE SA-I FAC PENTRU A INFINTA UN SRL, SAU O ASOCIATIE FAMILIALA,SI CARE AR FI MAI RENTABILA SI DE CE?
MENTIONEZ CA AM EU INCAPEREA,ADICA O CASA UNDE AS VREA SA FAC IN VIITORUL APROPIAT.MAI MENTIONEZ CA ACEA CASA ESTE LA TARA , SI ACOLO MAI SUNT 2 MAGAZINE ,LA O POPULATIE DE 900 DE LOCUITORI.

VA MULTUMESC
Va rog consultati regulamentul de postare, nu este permisa scrierea cu majuscule.
www.avocatnet.ro/content/tag...
Daca intrati pe site-ul www.onrc.ro la formalitati veti gasi enumerate doate documentele care va trebuiesc pt infiintarea unei societati comerciale cu raspundere limitata (srl).
Mergeti la Biroul de consultanta din cadrul Registrului Comertului din zona respectiva si iei va vor redacta toate actele necesare.
Eu as merge pe infiintarea unui SRL.
Pasii sunt urmatorii, in situatia in care nu ai gasit un raspuns:
1. Consultarea unui jurist/avocat;
2. Rezervare denunire firma- ORC - -cost 50ron
3. Intocmire act constitutiv - aici va trebui sa iei legatura cu persoana de la pct.1.
4. depunere capital social - min.200 ron
5. Depunere dosar ORC cu completarea declaratiilor necesare - le gasesti la ORC - taxe cca. 400 ron
Sper sa ai succes