Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Data examen INM 2012
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Data examen INM 2012

Imi poate spune cineva va rog can este examrnul de admitere la INM in 2012?

aveti calendarul aici
[ link extern ]
Stefan Bicov, Avocat
Pentru INM scrie august-septembrie... cum vine asta??
Da, asa se desfasoara examenul din august pana in septembrie. Mai intai se va da proba eliminatorie in august (undeva pe la mijlocul lunii cred), apoi peste o saptamana se va da proba de logica dupa care timp de 2 saptamani interviul care tine pana in luna septembrie.
Dar proba de logica si interviul sunt si ele eliminatorii nu stiti??
iulian81...proba de rationament logic este eliminatorie in sensul ca trebuie sa rezolvi minim 30% din intrebari din cate stiu eu. sper sa nu gresesc. dupa asta urmeaza interviul la care se dau note. la sfarsit se face o medie dupa un procentaj anume si in functie de cate locuri vor fi scoase vor intra primii cu notele cele mai mari.