Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit 2400ron ajuns la 15000 ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit 2400ron ajuns la 15000 ?

In anul 2005 am scos un credit de 2400 ron pe 5 ani de la banca [ ediat numele bancii] am platit 100ron/lunar timp de 3 ani crezand ca sunt la zi cu ratele dar apoi am aflat ca in tot acest timp plateam doar dobanda si comisionul in timp ce rata ramanea neplatita si astfel s-au strans restante lunar. Am platit 5000ron si apoi banca mi-a recalculat creditul pentru inca 7 ani la o rata de 150/ron luna (fixa de data aceasta). Am platit deja peste 3000ron si mai am de platit inca 7000 de ron. Este normal ca pentru un credit de 2400ron sa achit aproximativ 15000ron? Nu am primit notificari despre dobanda sau despre faptul ca eram in urma cu rata fara ca eu sa stiu, am aflat cand am fost la banca in legatura cu alt credit.
gi-jane2, moderator
Creditul era prin card de credit, sau aveati un grafic de rambursare? Daca era pe card, cand era data emiterii extrasului lunar, cand era data ultima de plata, si la ce data plateati cei 100 de lei?