avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit 2400ron ajuns la 15000 ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit 2400ron ajuns la 15000 ?

In anul 2005 am scos un credit de 2400 ron pe 5 ani de la banca [ ediat numele bancii] am platit 100ron/lunar timp de 3 ani crezand ca sunt la zi cu ratele dar apoi am aflat ca in tot acest timp plateam doar dobanda si comisionul in timp ce rata ramanea neplatita si astfel s-au strans restante lunar. Am platit 5000ron si apoi banca mi-a recalculat creditul pentru inca 7 ani la o rata de 150/ron luna (fixa de data aceasta). Am platit deja peste 3000ron si mai am de platit inca 7000 de ron. Este normal ca pentru un credit de 2400ron sa achit aproximativ 15000ron? Nu am primit notificari despre dobanda sau despre faptul ca eram in urma cu rata fara ca eu sa stiu, am aflat cand am fost la banca in legatura cu alt credit.
Ultima modificare: Marți, 14 Februarie 2012
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: ContSters194995 , utilizator 11:06, 14 Februarie 2012
Creditul era prin card de credit, sau aveati un grafic de rambursare? Daca era pe card, cand era data emiterii extrasului lunar, cand era data ultima de plata, si la ce data plateati cei 100 de lei?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalitate sau escrocherie? ContSters79575 ContSters79575 Am facut un imprumut de 7 000RON in 2005 cu rambursare in 5 ani urmand sa platate 190 lunar. In 2008 am primit o oferta de la banca sa mi se suplimenteze ... (vezi toată discuția)
Recuperare top factoring Baciuc Claudiu Baciuc Claudiu Buna ziua! In vara anului 2009 am facut o descoperire de card in valoare de 7450 Ron la Reiffeisen Bank, avand cardul de salariu de cca 9 ani la dânșii. La ... (vezi toată discuția)
Valoarea dobanzii din rata lunara a creditului ipotecar mihailll mihailll In dec 2008 am contractat un credit ipotecar cu dobanda fixa primul an apoi variabila 6m+2,1% marja bancii. Uitandu-ma de curand pe graficul de rambursare am ... (vezi toată discuția)