Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract munca

Buna ziua,
sunt pensionar cu vechime integrala ,in MApN.Am dreptul sa mai muncesc?de exemplu la primaria din comuna coordonator ISU?
Dreptul de amunci il aveti , insa pentru a cumula pensia neta primita cu salariul trebuie sa indepliniti urmatoarea conditiei : nivelul pensiei nete aflate in plata nu depaseste nivelul salariului mediu brut pe economie utilizat la fundamentarea bugetului asigurarilor sociale de stat, aprobat prin legea bugetului asigurarilor sociale de stat - art.17 din Legea nr.329/2009.

In prezent, salariul mediu brut pe economie este de 2117 lei.