Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor social si pensie de invaliditate?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor social si pensie de invaliditate?

va rog sa-mi spuneti daca la pensia mea medicala in valoare de 402 lei mai am dreptul la vreun ajutor social ( detin un autoturism cu o vechime mai mica de 10 ani )la fel si pentru un somer care incaseaza lunar 580 lei, va multumesc anticipat
Multumesc mult pentru raspuns, nu-mi vine sa cred de la ce suma de bani avuta de noi, cetatenii se acorda inca un banut, doi, iar eu care depasesc cu mult aceasta suma ar trebui sa fiu o fericita din pacate lucrurile nu stau asa dupa cum se poate sti de noi toti...ce sa mai zic ca nu mai este nimic de zis la asa o situatie...