Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Activitatea de instructor auto este o activitate ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Activitatea de instructor auto este o activitate didactica?

Instructor auto - Cod COR: 334011
Nivelul de instruire: 3 (studii medii sau postliceale)

Grupa de baza: 3340 - Personal in invatamant, neclasificat in grupele de baza anterioare

Alt personal din invatamant preda cunostinte legate de pilotajul avioanelor, conducerea vehiculelor cu motor, locomotivelor sau altor masini, prin explicarea manipularii comenzilor, insotirea elevilor in iesiri de antrenament, efectuarea de demonstratii si prezentarea reglementarilor legate de conducerea vehiculelor cu motor, pilotarea avioanelor sau altor masini.

Grupa minora: 334 - Alt personal in invatamant

Alt personal din invatamant se ocupa cu invatarea pilotarii avioanelor, a conducerii automobilelor, locomotivelor etc., indeplinind si alte activitati cum ar fi cea de secretariat.

Subgrupa majora: 33 - Invatatori si asimilati