Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional CIM

Buna ziua. Ajutati-ma, va rog, cu o situatie. Daca am incheiat un CIM pe perioada determinata de 1 luna (de la 09.02.2012 pana la 09.03.2012) si vreau sa fac act aditional de prelungire a acestui contract pentru 1 luna, cu ce data se prelungeste acest contract ? Adica, actul aditional se prelungeste incepand cu ce data ? Cu 09.03.2012 sau cu 10.03.2012 ?
Va multumesc.
valcris@ oare cunoaste aceste art. 4(2) din HG 500/2011 ? incercati raspunsuri concrete si la obiect. Scuzati ca intervin, dar raspunsurile Dvs. sunt foarte bune, insa nu explicati practic. Nu toti au pregatirea Dvs.
Am banuit ca este o persoana care se ocupa de resurse umane si daca mai are si atributii privind completarea si transmiterea Revisal-ului , atunci ar trebui sa cunoasca aceste termene.

p.s
nu cred ca isi au rostul pe Forum remarcile la pregatirea profesionala a mea sau a altei persoane care posteaza pe Forum ... ma opresc aici cu acest comentariu offtopic pentru a nu devia discutia de la subiectul initial.