Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decl.394
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decl.394

va rog frumos sa ma ajutati in urmat.problema :
in situatia in care repar o masina , am asigurare casco , deci cheltuiala o suporta integral societatea de asigurari.
factura nu a ajuns la mine pt ca cei de la service imi spun ca originalul il depun direct la asigurari pt ca de acolo primesc banii.
factura este emisa pe numele societatii mele , deci ei vor declara prin decl 394 , dar eu neavand aceasta factura nu declar nimic .

cum pot rezolva aceasta diferenta ce va aparea in decl 394?
multumesc!!!
Cereti la societatea care v-a reparat masina o adresa oficiala in care sa explice aceasta situatie. Si in cazul in care va vine vreun control le aratati acea adresa. Este ok asa.