Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... concediu de maternitate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

concediu de maternitate

buna!
din 4 august sunt in concediu de maternitate(prenatal).nici pana azi in contul societatii nu au intrat banii de la sanatate.(stiu asta pt ca sotul meu se ocupa de acte).sunand la cei de la casa de asigurari o doamna foarte tafnoasa imi inchide telefonul in nas cu replica ,,dosarul a fost depus abia acu 2 saptamani".eu cum ii pot trage la raspundere pe ei ?sunt foarte suparata pt ca societatea si-a sistat activitatea si eu practic traiesc din banii astia pe care astept sa-i primesc:((
In puteti actiona in judecata pentru a a va despagubi cu sunmele de bani de care ati fost lipsita pe perioada concediului de maternitate din cauza atitudinii lor culpabile.