Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Decont TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Decont TVA

Buna seara!

Ma poate ajuta cineva in legatura cu operatiunile la care se refera optiunea din decontul de TVA valabil incepand cu luna ianuarie 2012 ,,Se bifeaza daca se aplica metoda simplificata pentru operatiuni interne"
multumesc!
Persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA care efectueaza în perioada de
raportare numai operatiuni în interiorul tarii pot opta pentru completarea formularului de decont simplificat, prin bifarea casutei corespunzatoare din programul de asistenta pus la dispozitie pe pagina de internet a Agentiei Nationale de Administrare Fiscala.
Multumesc pentru raspuns!