Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... card reduceri
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

card reduceri

Buna ziua. Am fost astazi intrun supermarket si am constatat ca existau anumite reduceri sub forma de promotii pt anumite produse, iar in dreptul lor scria ca beneficiaza de reducere doar posesorii de card de fidelitate. Adica reducerea nu este pentru toata lumea. Este legal sau este o practica comerciala abuziva, potrivit Legii nr. 363 din 2007? Multumesc.
Comerciantii pot oferi anumite promotii clientilor fideli care detin un card de fidelitate. Asa cum acorda alte magazine si puncte pentru cumparaturile efectuate