Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concedii fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concedii fara plata

cite luni de concediu fara plata pot lua dupa noul cod al muncii daca am contact cu un spital din belgia pe durata de 6 luni

Atatea luni sau zile cate sunt prevazute in regulamentul intern al angajatorului sau in ccm aplicabil acestuia ...

art.153 alin.2 C.mun.: Durata concediului fără plată se stabileşte prin contractul colectiv de muncă aplicabil sau prin regulamentul intern.