avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concedii fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concedii fara plata

cite luni de concediu fara plata pot lua dupa noul cod al muncii daca am contact cu un spital din belgia pe durata de 6 luni



Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:40, 29 Februarie 2012
Atatea luni sau zile cate sunt prevazute in regulamentul intern al angajatorului sau in ccm aplicabil acestuia ...

art.153 alin.2 C.mun.: Durata concediului fără plată se stabileşte prin contractul colectiv de muncă aplicabil sau prin regulamentul intern.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul fara salariu Mircea1990 Mircea1990 Buna ziua! Am o nelamurire, si unde sa caut ajutor daca nu la aceasta comunitate de practicieni, care de atatea ori au sarit in ajutorul meu? Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Salarii manolacheflorentina manolacheflorentina cu cate zile de concediu fara plata poate fi pontat un angajat? (vezi toată discuția)
Concediul fara plata haiducu haiducu care este perioada maxima care poate sa stea un angajat in concediul fara plata in decursul unui an?? (vezi toată discuția)