avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 220 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediul fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediul fara plata

care este perioada maxima care poate sa stea un angajat in concediul fara plata in decursul unui an??
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:23, 12 Aprilie 2012
Art.153 alin.2 C.mun : Durata concediului fără plată se stabileşte prin contractul colectiv de muncă aplicabil sau prin regulamentul intern.

Asadar, verificati in ccm aplicabil angajatorului sau in reg.intern al acestuia care este durata maxima a cfp care se poate lua ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare contract de munca glicozilata glicozilata Am suspendat contractul de munca pe o perioada de 1 an de zile (din 01.02.2013-01.02.2014.). Lucrez in sanatate intr-un spital la stat. Intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)
La ce perioadă de concediu fără plată pe an am dreptul ? viktorV viktorV 1. În calitate de angajat cu c.i.m. pe durată nedeterminată, (la privat), la ce perioadă de concediu fără plată, pe an - am dreptul ? 2. Ce temei de ... (vezi toată discuția)
Salarii manolacheflorentina manolacheflorentina cu cate zile de concediu fara plata poate fi pontat un angajat? (vezi toată discuția)