Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediul fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediul fara plata

care este perioada maxima care poate sa stea un angajat in concediul fara plata in decursul unui an??
Art.153 alin.2 C.mun : Durata concediului fără plată se stabileşte prin contractul colectiv de muncă aplicabil sau prin regulamentul intern.

Asadar, verificati in ccm aplicabil angajatorului sau in reg.intern al acestuia care este durata maxima a cfp care se poate lua ....