Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare I.I.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare I.I.

Doresc sa infiintez o intreprindere individuala si as vrea sa stiu ce am de facut, cam care ar fi costurile, fara sa apelez la o firma. Se poate obtine autorizarea si on line?
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării întreprinzătorilor persoane fizice titulari ai întreprinderilor individuale le gasiti aici
[ link extern ]

online vedeti aici procedura
h[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic