Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... avocat radiat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

avocat radiat

Un avocat radiat de barou mai poate reprezenta in instanta un client? Cabinetul lui de avocatura mai poate functiona? dar pe perioada suspendarii din profesie ca masura disciplinara pt neplata taxelor si contributiilor profesionale?
Potrivit art 3 din Statutul profesie de avocat ,profesia de avocat se exercita numai de avocatii inscrisi in Tabloul avocatilor intocmit de baroul din care face parte.
nici pe perioada suspendarii nu poate activa.