Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Lovirea masinii!
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Lovirea masinii!

Am lasat masina parcata langa blocul unde locuiesc,am intrat la o alimentara si dupa o jumatate de ora am gasit masina cu usa spate stanga lovita(zgariata si infundata)nu a vazut nimeni nimic,am fost la politie,nici un rezultat.
Am masina asigurata cu polita de asigurare obligatorie(nu CASCO),in asemenea situatii pot beneficia de asigurarea mea sau nu?
Va multumesc!
Nu, polita RCA este ptr pagube produse tertilor si pentru reparatii la masina proprie.
matahachiro a scris:

Nu, polita RCA este ptr pagube produse tertilor si pentru reparatii la masina proprie.

Cu siguranta colegul @matahachiro a dorit sa scrie " .... si nu pentru reparatii la masina proprie".

corect, scuze ptr eroare
In acest caz nu puteti beneficia de RCA-ul pe care il detineti, singura varianta era CASCO.Mai exista o sansa, ce-i drept foarte mica, sa se gaseasca cel care v-a lovit masina si sa deschideti dosar pe RCA-ul lui.
multumesc pt. raspunsuri!