avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... PRELUARE A DATORIEI
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

PRELUARE A DATORIEI

daca eu am la fisc datorie de 21.000lei si mia pus DATORIA pe CNP pot face contract de PRELUARE A DATORIEI cel care mia vandut mia firma mai pot face contract de preluare datorie ?
este valabil si la fisc daca fac prin notar ?
sa treca datoria pe numele lui la fisc se poate
va multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:30, 4 Martie 2012
Daca persoana in cauza avea interesul sa achite debitele le acoperea anterior tranzactionarii firmei
In situatia mentionata cand firma este inregistrata pe rolul dvs fiscal nu exista varianta invocata de dvs

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu pot radia mașina care este doar la fisc pe numele meu Iulian8484 Iulian8484 Buna ziua. De câțiva ani ma tot chinui anual sa radiez o mașina care nu este pe numele meu decat la fisc. Mașina a fost la mimeni doar 2 săptămâni apoi ... (vezi toată discuția)
Creantele mostenite CristiChivu CristiChivu Buna ziua, Am cumparat de curand un apartament nou, iar firma constructoare a acumulat la asociatia de proprietari o datorie de 1000 RON. Eu am cumparat ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto fara fiscal DanielHerisanu DanielHerisanu Buna ziua, Eu am o problema serioasa referitoare la inmatricularea auto. Am cumparat o masina in data de 13.11.2015 la ora 19:00 vanzatorul fiind un om ... (vezi toată discuția)