Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... PRELUARE A DATORIEI
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

PRELUARE A DATORIEI

daca eu am la fisc datorie de 21.000lei si mia pus DATORIA pe CNP pot face contract de PRELUARE A DATORIEI cel care mia vandut mia firma mai pot face contract de preluare datorie ?
este valabil si la fisc daca fac prin notar ?
sa treca datoria pe numele lui la fisc se poate
va multumesc
Daca persoana in cauza avea interesul sa achite debitele le acoperea anterior tranzactionarii firmei
In situatia mentionata cand firma este inregistrata pe rolul dvs fiscal nu exista varianta invocata de dvs