Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Conditii de indeplinit pentru intrarea in profesia de ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Conditii de indeplinit pentru intrarea in profesia de avocat

Buna seara,
Ma numesc Ion si vreau sa intreb daca am vreo sansa sa intru in barou. Sa va explic de ce intreb. La momentul actual am 34 de ani sunt de profesie sofer si sunt anul 2 in cadrul unei facultati de drept private la fr. Mi-as dori niste raspunsuri sincere, fara ocolisuri dar si competente. Daca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri, va rog sa-mi dati si cateva sugestii in ceea ce priveste pasii pe care trebuie sa-i parcurg, bineinteles, dupa ce obtin licenta.
Un raspuns pe intelesul tuturor Luiza. Multumim!
Puteti sa-mi spuneti daca absolventii Facultatii de Drept din cadrul Universitatii Spiru Haret Craiova pot sustine examen de admitere in barou?