avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... restructurare pozitie ca urmare a reorganizarii in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

restructurare pozitie ca urmare a reorganizarii in firma

Buna ziua,

Incepand cu 28 Dec 2010 ma aflu in concediu de crestere copil ( am prins legea veche) si tocmai am fost anuntata ca pozitia pe care lucram a fost desfintata, ca urmare a reorganizarii survenite in firma.
Va rog sa ma ajutati in clarificarea urmatoarelor aspecte:
- sunt obligati sa ma tina 6 luni dupa implinirea varstei de 2 ani a copilului ( merg dupa legea veche sau cea noua)?
- daca la implinirea varstei de 2 ani a primului copil sunt insarcinata ce drepturi am? in aceasta situatie mai pot sa-mi desfaca contractul de munca?

multumesc mult,
O zi buna!
Cel mai recent răspuns: tasemadi , utilizator 11:21, 9 Martie 2012
multumesc pt lamuriri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sarcina vgeorge vgeorge Bună ziua. Lucrez la o societate comercială de vreo 2 ani. Am o întrebare: dacă rămân insărcinată și înștiițez patronul mă poate concedia? Dar ... (vezi toată discuția)
Concedierea gravida ContSters147303 ContSters147303 Buna ziua, Am următoarea întrebare. O angajata primește preaviz de concediere art 65 lit1 restructurare care nu tine de persoana angajata, Insa ... (vezi toată discuția)
Concediere in timpul sarcinii morpheus2014 morpheus2014 Buna ziua, Sunt insarcinata in 3 luni, angajatorul a fost anuntat de cateva saptamani, din nefericire a avut loc un eveniment neasteptat destul de grav la ... (vezi toată discuția)