Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... viza flotant
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

viza flotant

ce acte sunt necesare pentru obtinerea vizei de flotant?
cate zile dureaza obtinerea acesteia?
Actele necesare obtinerii vize de flotant
- Cerere tip
- Actul de spatiu al gazduitorului - original + copie
- Actul de identitate al solicitantului
- Actul de identitate al gazduitorului
- Prezenta obligatorie atat a solicitantului cat si a gazduitorului la ghiseu
În cazul in care se prezinta contract de inchiriere inregistrat la Administratia financiara, nu este necesara prezenta gazduitorului cu actul de spatiu iar contractul de inchiriere va fi prezentat in original si copie.
- Chitanta Taxa de timbru in valoare de 4 lei

Dureaza 2-3 zile - in functie de volumul de lucru de la Evidenta Persoanelor.
Ares-3, moderator