Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Instructaj SSM si PSI pentru zilieri
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Instructaj SSM si PSI pentru zilieri

Buna ziua
Va rog sa-mi spuneti cum se face instruirea zilierilor (legea 52/2011). Societatea noastra are contract de prestari serviciiu cu o alta societate care se ocupa de instructajul periodic. Reprezentantul acelei societati a spus ca instructajul se face doar verbal insa nu cred ca e doar asa de simplu, cum dovedim noi ca s-a facut acel instructaj?
Ce e in plus nu strica dar legal nimeni nu poate cere dovada efectuarii instruirii daca nu se specifica asa ceva in legislatie. Semnatura in registrul zilierilor e suficienta.
inspectorSSM, utilizator