avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 477 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand poate iesi mama la pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand poate iesi mama la pensie?

mama mea are 54 de ani sio vechime de 22 de anide munca din care 11cu cat. 1 as dori sa stiu ce pot face sa se pensioneze. Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 23:52, 7 Martie 2012
N-am auzit de categoria 1. Poate a lucrat in grupa de munca. Va rog sa reveniti si sa precizati acest aspect precum si data nasterii mamei dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Data iesirii la pensie ionut_ciprian ionut_ciprian Doresc sa aflu cand si in ce conditii s-ar putea pensiona mama mea tinad cont ca: -1976 a absolvit facultatea de subingineri -a fost angajata de ... (vezi toată discuția)
Iesire la pensie Mia25 Mia25 Buna ziua, As dori sa ma interesez si eu de ceva ce am auzit de la un prieten de familie. Este adevarat ca o luna pe an se poate iesi mai usor la pensie??? ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata partiala bogdanl bogdanl Buna seara. As dori sa va intreb ceva in numele lui maica mea. Ea are 54 ani, are vechime in munca 23 ani in carte de munca din care 8 ani gradul II. Cand ... (vezi toată discuția)