avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Redobandire permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Redobandire permis

la scoala la care se face dosarul pentru redobandire este obligatoriu sa fac si sa platesc cursul de legislatie?
Cel mai recent răspuns: dobi , utilizator 14:14, 14 Martie 2012
sun in aceeasi situatie.Da. trebuie.Practic ti saanulat permisul.daci nu-l mai ai.nu e normal sa faci scoala din nou.este impropriu spus redobindire.poti sa nu mergi la cursuri dar vezi ce faci cu sala.
la ce scoala ai mers?. si eu trebuie sa fac iar scoala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua , in luna martie a acestui an m-am inscris la scoala ... Nicoleta.I.Cimpoeru Nicoleta.I.Cimpoeru Buna ziua , In luna martie a acestui an m-am inscris la scoala de soferi X unde instructor auto (individual zice el) era angajat o cunostiinta. Am ... (vezi toată discuția)
Permis anulat in anglia Nline2003 Nline2003 Buna ziua, ma numesc Muresan Catalin si m-am mutat in anglia acum 3 ani dupa ce mi-am luat permisul de conducere in romania, avand domiciliu in anglia a ... (vezi toată discuția)
Permis Georgee28 Georgee28 Buna ziua ! Pe 12.01.2018 am primit o condamnare de 1 an si 4 luni cu executare pentru conducere cu categorie necorespunzatoare de către curtea de apel ... (vezi toată discuția)