Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... barouri
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

barouri

ce parere aveti despre unbr-unbr traditional?
Mergeti la UNBR din str. Academiei sa verificati cati colegi au migrat din UNBR-traditional.
avvalentina a scris:

Mergeti la UNBR din str. Academiei sa verificati cati colegi au migrat din UNBR-traditional.

de ce spuneti aceasta?
2. pt unbr constitutional ce examene se dau? aveti un model de subiecte?
3,sunt recunoscuti in instante?
Nu va sfatuiesc nici macar sa aveti in vedere aceste tipuri de barouri paralele.

Intrebati vicepresedintele comisiei juridice a senatului ,care este membru UNBR Bota daca se merita sau nu sa faceti parte dintr-un barou legal infiintat.Baroul Traditional a fost desfiintat prin legea 3/1948.Alegeti dvs. daca va inscrieti intr-un barou desfiintat de Gh.Gh.Dej sau intr-un barou legal constituit.
Acceptati ca s-a gasit cineva care sa descopere ca UNBR Traditional functioneaza ilegal.Avem colegi inscrisi in barouri din Franta, Germania, Italia si 3 parlamentari.Unde e "pravalia" de care vorbiti, in ce ograda?!!!
Cornel Vasile, Consilier juridic