Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 392
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 392

birourile notarilor publici trebuie sa depuna declaratia 392 pt anul 2011?
- Persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA (SA, SRL, PFA, II, IF, etc) conform art. 153 a căror cifră de afaceri efectiv realizată la finele anului calendaristic 2011 este inferioară sumei de 35.000 de euro – depun Declaratia 392A

- Persoanele impozabile neînregistrate în scopuri de TVA (SA, SRL, PFA, II, IF, etc) conform art. 153, a căror cifră de afaceri realizată la finele anului calendaristic, excluzând veniturile din vânzarea de bilete de transport internaţional rutier de persoane, este inferioară sumei de 35.000 de euro – depun Declaratia 392B