Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sold creditor 5328 la decembrie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sold creditor 5328 la decembrie

buna ziua,

ma confrunt cu urmatoarea problema

in balanta la 31.12.11 am sold creditor la 5328 , in ian. 2012 am dat tichete de masa angajatilor pentru luna decembrie 2011) , soldul se regularizeaza in luna ian.2012 cand am achizitionat si tichetele.
impozitul si consumul mi le duce programul in luna decembrie 2011 ,impozitul apare pe stat la luna decembrie
daca nu as avea consumul cu tichetele de masa in luna decembrie soldul ar fi debitor , acelasi sold care il am si in fisa de magazie ( nr. de tichete efective * 9 lei ) la 31.12.2011
cum ar trebui sa procedez ? este in ordine sa las sold final creditor 5328

multumesc
Ct. 5328 -Alte valori este un cont de activ
deci soldul in balanta trebuie sa fie debitor..nu stiu cum de aveti sold creditor..verificati..