Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare firma fabricarea sapunurilor 100%naturale ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare firma fabricarea sapunurilor 100%naturale handmade

Buna seara. Ar putea cineva sa-mi spuna de ce studii (eventual cursuri ) as avea nevoie pentru a deschide o firma de producere si comercializare a sapunurilor 100% naturale handmade? Sau unde m-as putea interesa despre acest subiect? Multumesc.
buna seara ,
infintati un SRL ,unde produceti si comercializati cu mai muti angajati Art. 2 din Ordinul nr. 291 din 12 februarie 2007 privind aprobarea Procedurii de notificare a produselor cosmetice de uz uman care sunt puse pe piaţă pe teritoriul României
Înainte de prima plasare pe piaţa Comunităţii Europene, un produs cosmetic se notifică în România, în următoarele condiţii:
a) este fabricat în România.
ContSters58959, utilizator